car
icons menu icons lang
fb

ТРАНСПОРТ ВО ПРАГА - ТАКСИ од / до аеродромот

ZAREZERVUJTE SI TRANSFER
transport airport prague taxi taxi na letištětransport airport prague taxi taxi na letištětransport airport prague taxi taxi na letiště

Transport in Prague!

Žádné poplatky za čekání

Žádné platby za kilometry

Žádné nástupní sazby

Zajišťujeme spolehlivý a komfortní taxi transfer z letiště a na letiště a po dalších destinacích, podle Vámi stanovených požadavků.

Nemusíte přemýšlet jak daleko je Váš hotel, Vaše oblíbené město, nebo jak se dostanete z letiště. U nás platíte pouze za vůz taxi s řidičem.

Nemusíte se obávat, zda najdete po příletu na letiště své auto v pořádku a nepoškozené. Navíc nebudete ztrácet čas hledáním cenově dostupného parkoviště.Nemusíte přemýšlet, jak se přelidněnou MHD dostat na letiště. V taxi se vyhnete nepohodlnému cestování, přestupům i plánování trasy.

Kolik stojí nejlevnější taxi z (na) letiště?

Za odvoz na letiště a odvoz z letiště účtujeme pouze 680 Kč nebo 28 EUR bez ohledu na to, zda ve voze bude cestovat jedna nebo čtyři osoby. Orientační ceny za taxi z letiště do vybraných Lokalit najdete na našich webových stránkách. Stejné částky platí i při cestě na letiště.

Výhodné ceny nabízíme také při cestách mimo Prahu. Pokud chcete znát přesnou částku za dopravu, pište na email: info@transport-in-prague.com

Taxi na letiště a z letiště Václava Havla Praha

Čeká vás cesta na letiště Václava Havla? Potřebujete dopravu z letiště zpátky domů? Cestujte pohodlně, bezpečně a za výhodné ceny – stačí zavolat na +728 199 816 a objednat si nejlevnější taxi v Praze. Dopravu z i na letiště zajišťujeme non-stop 24 hodin denně.

1 - 4 680CZK (28€) / 5 - 8 890CZK (37€)
Volejte 24/7
(+420) 728 199 816
info@transport-in-prague.com

Такси до аеродромот, железнички станици, градот - Јас ќе ве однесе каде што сакате!
Ние нудиме такси превоз во Прага аеродром Вацлав Хавел (Ruzyne) на еден непобедлива цена. На аеродромот во Прага Вацлав Хавел (Ruzyne) ќе ве однесе безбедно и навремено. По екстра такси до одбраната терминал на аеродромот во Прага, ние ќе ви помогнат да се вчита вашиот багаж и да ни честитаат патување. Нашите евтини такси ќе ве однесе во двете насоки, од Прага и во Прага аеродром Вацлав Хавел (Ruzyne). Со нас ќе имаат гаранција за фер, праведност и најевтиниот такси превоз.

јавете се нон-стоп
(+420) 728 199 816
info@transport-in-prague.com

Превоз во Прага!
Без давачките за чекање
Не исплати за километражата
Не стапка интернат
Ние обезбеди сигурен и удобен такси трансфер од аеродромот во Прага и на аеродромот во Прага, како и за други дестинации, во зависност од вашите одредени барања.

Вие не треба да се размислува за тоа колку е вашиот хотел, вашиот омилен град или како да се добие од Прага аеродром Вацлав Хавел (Ruzyne). Вие плаќаат само за возила (минибус) таксист.

Не грижете се ако најдете по пристигнувањето на аеродромот во Прага од нивниот автомобил, со цел и неоштетени. Плус нема да губите време во потрага по прифатлива parkoviště.Nemusíte размислуваат за тоа како преполн јавен превоз за да стигнат до аеродромот. Во нашите најевтиниот автомобил за да се избегне непријатности на патување, трансфери и планирање на рутата.

Индивидуалните транспорт Такси
Транспорт на 1-4 луѓе од било каде било каде во главниот град на Прага.
480 CZK
за автомобил таксист

Групен превоз, такси (минибус)
Транспорт на 5-8 луѓе од било каде било каде во главниот град на Прага
680 CZK
по автомобил (минибус) таксист

Колку е најевтиниот автомобил (на) аеродромот во Прага?
За превоз до аеродромот во Прага и превоз од аеродромот во Прага, ние задолжен само 480 CZK или 18 евра, без оглед на тоа дали автомобилот ќе се патува еден или четири лица. Индикативни цени за најевтиниот такси од аеродром до избрани локации може да се најде на нашата веб страница. Истата сума се однесува кога патуваат во Прага аеродром Вацлав Хавел (Ruzyne).

Конкурентни цени од нашиот буџет, ние исто така нудиме услуги кога патуваат надвор од Прага. Ако сакате да се знае точната сума за превозот, пишете ни на: info@transport-in-prague.com

Такси до аеродромот и од аеродромот Вацлав Хавел во Прага
Чека на пат кон Кенеди? Ви треба превоз од аеродромот во Прага се врати дома? Патуваат удобно, безбедно и по разумни цени - само да нарачате преку интернет, или јавете се на 728 199 816 или со цел најевтиниот автомобил во Прага. Превоз од и до аеродромот во Прага, ние обезбеди нон-стоп 24 часа на ден.


НАШИТЕ УСЛУГИ

За разлика од такси за нашите трансфери само што го плаќаат однапред утврдена цена. Без дополнителни трошоци кога летови. И не интернат стапка.

Ние сме специјализирани во трансфери од / до аеродромот во Прага - Ruzyně, но, исто така, обезбеди сеопфатна превоз во Чешка и во Европа.

Сите наши возила (минибуси) успеа од страна на искусни, чешки и англиски јазик на возачи.
Тие ќе ви помогнат со вашиот багаж или со било што е во нивна моќ.

За превоз користат само удобно, климатизирани возила (минибуси) во одлична состојба.

Странските групи да ги споделат нивните патувања ќе биде. Во возила (минибуси) транспортира само потребен број патници.

Трансфери до / од Прага - Ruzyne аеродром, Транспорт Прага
Ние обезбеди сигурен и удобен трансфери од / до аеродромот во Прага - Ruzyně. Секогаш на време ние ќе се чека за нашите таксист во салата за пристигнувања.

1-4 лица 480 CZK (960 CZK враќање трансфер)
5-8 лица 680 CZK (1360 CZK враќање трансфер)
Во прилог на трансфер до и од аеродромот и ние обезбеди превоз до вашите желби во текот на главниот град на Прага.

Видете ги сите на нашите такси цени. Класик такси во Прага ќе чини значително поскапи.

Трансфери во Република Чешка
Ние нудиме трансфери во сите градови во Република Чешка. Ако планирате патување, можете да уживате во специјални попусти за враќање.

Цените и локации, видете трансфери цените.

Трансфери во ЕУ
Ние обезбедуваме трансфери било каде во рамките на Европската унија.

ЗА КОМПАНИЈАТА
Транспорт на луѓе да се посвети уште од 2001 година Ние знаеме дека најдобра реклама е задоволен клиент.

нашите автомобили
Нашите возачи за своите автомобили редовно се грижи за да се обезбеди вашиот најдобар комфор.

Сите возила (минибуси) се проверува редовно и се чуваат апсолутно чисти.

Автомобилите се климатизирани и во одлична состојба.

Нашата флота е опремен со доволен број на возила (минибуси) за да може во секое време да ги задоволат вашите барања.

Некои од такси автомобили од нашите конкуренти се подготвени само за транспорт на три лица.

Тоа се случува на вас, кои брои повеќе од 3 луѓе плаќаат уште еден автомобил.

Сите наши автомобили имаат простор такси за 4 патници со стандарден багаж. Минибус се користи за транспорт на повеќе од 5 лица (освен ако не сакате на друг начин).

Нашите автомобили (за транспорт на 1-4 лица):
Шкода: Врвен, Octavia
Ford Mondeo
WV Passat
и повеќе ...
Нашите автомобили (за транспорт на 5-8 луѓе):
WV: Transporter, Caravelle
Мерцедес Вито, Viano
Рено Vivaro
На ваше барање, ние ќе обезбедат:
Мерцедес Е класа, класа S
БМВ: 5, 7

Цените и локации, видете трансфери цените.

Не го најдовте тоа што го барате?

Се чувствуваат слободни да не контактирате на (+420) 728 199 816 или е- info@transport-in-prague.com. Ние сме среќни да одговориме на вашите прашања.